Квартири до 60 кв. м і приватні будинки до 120 кв. м будуть звільнені від податку на нерухомість.


Законодавством України встановлено, що податок на нерухомість буде стягуватися з квартир, що перевищують метраж в 60 кв. м і будинків – 120 кв. м. При цьому, оподаткуванню підлягає саме квадратура, що перевищує мінімум. Це означає, що якщо ваша квартира 70 кв. м, то податок сплачується за 10 кв. м. У разі, якщо ви одночасно володієте і будинком та квартирою, мінімум встановлений в 180 кв. м.

Податок сплачується раз на рік за місцем розташування вашої нерухомості, а не за місцем вашої реєстрації.


Що таке новий податок на нерухомість 2015 Україна?

Все просто:28.12.2014 Верховна Рада прийняла закон №1578 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)». У цьому законі змінено ряд статей стосовно податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Кардинальні зміни і безумовно їх можна назвати: «новий податок на нерухомість 2015 Україна».
Новий податок на нерухомість Україна 2015:

Тепер податком обкладається вся нерухомість, тобто житлова список суттєво розширено) не житлова і комерційна. Правда є винятки: це квартири площею до 60 кв. м і будинки площею до 120 кв. м.

Новий податок на нерухомість 2015 Україна надає місцевим органам влади права встановлювати:

Ставка податку на нерухоме майно для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості в розмірі до 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м площі об'єкта оподаткування;

Пільги щодо податку на нерухоме майно (з об'єктів житлової нерухомості) фізичних осіб, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів, у тому числі шляхом встановлення неоподатковуваної площі таких об'єктів, і релігійним організаціям;

Стаття 266. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

266.1. платники податку

266.1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості.

266.1.2. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

• а) якщо об'єкт житлової та / або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

• б) якщо об'єкт житлової та / або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

• в) якщо об'єкт житлової та / або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

266.2. об'єкт оподаткування

266.2.1. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

266.2.2. Не є об'єктом оподаткування:

• а) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

• б) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

• в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

• г) гуртожитки;

• д) об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого і середнього бізнесу, які здійснюють свою діяльність в малих архітектурних формах і на ринках.

266.3. база оподаткування

266.3.1. Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частин.

266.3.2. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх частин, що перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та / або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, у тому числі документів на право власності.

266.3.3. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх частин, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт .

266.4. Пільги щодо сплати податку

266.4.1. Сільські, селищні, міські ради можуть встановлювати пільги щодо податку, який сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів, а також релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями), у тому числі шляхом встановлення неоподатковуваної площі таких об'єктів. Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають у відповідний контролюючий орган за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості відомості про пільги, наданих ними згідно з абзацом першим цього підпункту.

 266.5. ставка податку

266.5.1. Ставки податку для об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) і типів таких об'єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази.

266.6. Податковий період

266.6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.