Завдяки новому «житловому» закону в Україні повинен зрости інтерес до придбання і будівництва садових і дачних будинків, вважають експерти. 
 
Президент Петро Порошенко в кінці минулого тижня підписав закон № 1673-VII («ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України про переведення садових і дачних будинків у житлові будинки і реєстрацію в них місця проживання»), яким дозволено переводити дачі та споруди на садових ділянках в житлові будинки. Після чого люди зможуть на них прописуватися. Правда не відразу, а тільки після вжиття всіх необхідних підзаконних актів — на це відводиться два місяці. Там повинні все детально прописати: які документи треба подавати, в який термін змінюється статус, скільки людей можна прописати. 
 
Раніше житловим статусом володіли тільки капітальні будівлі, придатні для постійного (постійного) проживання. Житловим його визнають тільки при наявності всіх інженерних комунікацій: електрики, газопостачання, опалення, водопроводу, вентиляції і каналізації. Правда, в одно - та двоповерхових будівлях допускається відсутність централізованих інженерних мереж гарячого водопостачання та каналізованих вбиралень. Тепер же «житловими» на прохання господарів можуть бути визнані і будинки, придатні лише для проживання у теплу пору року, тому тут можна і прописатися самому, і прописати інших людей.
 
 
Але перевести дачний і садовий будинок житловий можна тільки в тому випадку, якщо будівля відповідають державним будівельним нормам, а значить, прийнято в експлуатацію Державною архітектурно-будівельною інспекцією. А згідно із законодавством дачі потрапляють під 1-2 категорію об'єктів, а значить, будуються за декларативним принципом (надсилають в ДАБК лист з повідомленням про початок робіт, а після завершення будівництва — декларацію), після чого можуть звертатися про підключення до інженерних мереж.
 
Співробітники ТОВ "Забудова Груп" допоможуть вам вирішити дане питання.
Більш детальніше про процедуру переведення садових і дачних будинків у житлові, ви можете подивитися в розділі Послуги підрозділ Переведення садових і дачних будинків у житлові.