Генпідряд — це комплексна організація і управління всім будівельним процесом: від розробки кошторисних матеріалів до реалізації та експлуатації будівельних об'єктів, а також оптимальну взаємодію всіх підрядних організацій на будівництво об'єкта. Контроль кожного етапу будівництва. Будівництво житлових і громадських будівель, споруд, виробничих об'єктів та об'єктів комерційного призначення: торгових і розважальних центрів, супермаркетів, складів, готелів, спорткомплексів, інженерних систем і споруд. Будівництво об'єктів будь-якої складності, висотності і розмірів. Виконання функції технічного нагляду.

Кваліфікований генеральний підряд повинен забезпечити ефективну взаємодію окремих бригад і фахівців, що працюють на будівельному об'єкті.

При цьому Генеральний підрядчик приймає на себе всі ризики за договором генпідряду і несе повну відповідальність за виконання вироблених робіт і належну якість безпосередньо перед замовником будівництва. Саме тому вибір грамотної і професійної генпідрядної організації є основним завданням при реалізації проекту будівництва.

Замовник будівництва доручає генпідряднику розробку повноцінної оргструктури управління проектом, План Виробництва Робіт (ППР) та їх подальшу реалізацію. Генпідрядник бере на себе ризики, які пов'язані з виконанням умов договорів субпідряду.