Узаконити самочинне будівництво Київ / Київська область. Узаконення житлових, садових будинків, нежитлових приміщень, будівель, добудов, реконструкцій. (Допоможемо оформити документи на об'єкт в короткі терміни 044-229-20-29)

 

Продовжили будівельну АМНІСТІЮ. Верховна Рада України 22.03.2018 року, прийняла ЗАКОН УКРАЇНИ про внесення зміни до пункту 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, які були побудовані в період з 5 серпня 1992 до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів;

 

Самобуд - нерухоме майно, збудоване на певній території суб'єктом господарської діяльності без отримання дозвільної документації на будівництво. Штраф за самовільне будівництво становить від 170 грн. - до 90 000 грн.  Без оформлення власник залишається власником матеріалів, а експлуатація об'єкта є адміністративним порушенням. Також неможливо продавати, орендувати, дарувати чи наслідувати самобуд без оформлення.

 

Як узаконити самобуд в Київській області.

Існує три основних способи узаконити самобуд.

• Суд.

Навіть якщо рішенням суду встановлено право власності, це не дає права розпоряджатися нерухомістю. Всі права виникають тільки після процедури державної реєстрації та офіційного введення об'єкта в експлуатацію. До того ж, судове рішення може бути оскаржено.

• Загальний порядок узаконити самобуд.

Оформлення законного будівництва складається з ряду етапів, в залежності від призначення і складності об'єкта. На основі будівельного паспорта або містобудівних умов розробляється проектна документація. Виходить дозвіл на будівельні роботи і проводиться технічна інвентаризація. На її основі об'єкт вводиться в експлуатацію. Серед додаткових процедур: отримання поштової адреси, висновок про пайову участь. Останній етап – реєстрація нерухомості.

• Спрощена процедура узаконення самобуду.

Існують спрощені порядки введення в експлуатацію самобудів. Для об'єктів побудованих в період з 05 серпня 1992 по 9 квітня 2015 року. На даний момент спрощену процедуру продовжили і є можливість привести свої документи в повний порядок.

 

Ще існує процедура узаконення самобуду для об'єктів, які були побудовані до 1992-го року, коли в Україні ще не існувало вимоги введення приватних будинків в експлуатацію. Спершу проводиться технічна інвентаризація з виготовленням паспорта, об'єкту присвоюється адреса, після чого реєструється право власності.

Щоб не ризикувати своїм майном, часом і засобами, узаконення самобуду краще довірити фахівцям компанії «Забудова Груп».